Yükleniyor...

Hazır Web Sitesi Hakkında Sık Sorulan Sorular?

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa +Kurumsal Hazır Web Sitesi Hakkında Sık Sorulan Sorular?
Hazır Web Sitesi Hakkında Sık Sorulan Sorular?

Hazır Web Sitesi Hakkında Sık Sorulan Sorular?

 

1 – Domain ne demek  ?

Domain site adı demektir. Diğer adı “alan adı” dır.  Açmak istediğiniz site adresi https://www.hazirwebsiten.net/ ise bu aynı zamanda sizin domain & alan adınız demektir.

2 – Hosting Ne Demek ?

Sitelerin internet ortamında dosyalarının barındırıldığı , yirmi dört saat açık olan sunucu bilgisayarlardır. Hazırladığımız web sitelerini sunucu bilgisayarlara yükleriz. 24 saat kesintisiz açık olduğu için siteniz devamlı olarak yayın yapar.

3 – Domainim var, ne yapmalıyım ?

Kendinize ait bir domain (alan adı) varsa dns adreslerini  web1.hazirwebsiten.net , web2.hazirwebsiten.net adreslerine yönlendirip siparişinizi oluşturabilirsiniz.

4 – DNS yönlendirme nedir ?

Domaini, yani site adresi olan müşterilerimiz  bu hizmeti aldıkları yerden domain yönlendirmesi yapar. İlgili web sitesine girerek, yukarıda belirttiğimiz dns adreslerine domaini yönlendirdikten sonra kurulum işlemlerine başlarız.

5 – Fiyatlara hosting dahil midir ?

Evet, HazirWebSiten.Net ‘deki tüm hazır sitelere Sektörel paket ilk yıl hosting ücreti dahildir. Sizden hosting için 1.Yıl ekstra bir bedel alınmaz. 2.Yıl Yinelenen Hosting Hizmeti Ücretlerini Dilerseniz bakabilirsiniz.  https://www.hazirwebsiten.net/hosting/linux-hosting.html

6 – Fiyatlara domain dahil mi ?

Hayır, domain yani alan adı fiyatlara dahil değildir. Alan adını kendisi satın alan müşterilerimiz olduğu için alan adının tescilini müşterilerimiz yapar. Alan adınızı seçtiğiniz siteyi satın alırken https://www.hazirwebsiten.net/domain-tescil.html adresinden tescil edebilirsiniz. Alan adı ve hosting hizmeti yıllık yenileme gerektirdiği için belirli dönemlerle müşterilerimizle tekrar iletişime geçeriz.

7 – Şirket uzantılı mail adresi kullanabilir miyim ?

Elbette, medyaweb.net ‘den aldığınız tüm sitelerde alan adınız uzantılı yani ; mehmet@siteadi.com şeklinde sınırsız sayıda mail adresi alabilirsiniz.  Mail adresi almak için destek paneli üzerinden bildirim yapabilirsiniz.

8 – Aldığım hazır web sitesini nasıl yönetirim ?

Türkçe yönetim paneli sayesinde ekle, sil, güncelle işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Facebook kullanan herkes, eminiz ki hazır web sitesini yönetebilir, içerik, resim, yazı ekleyebilir. Firmasını en iyi ve ucuz şekilde hazır siteler ile tanıtabilir.

9 – Web sitem şipariş verdikten  ne kadar sonra aktif olur ?

medyaweb.net ‘den vermiş olduğunuz siparişler aynı gün içinde hazırlanmış olur. Bunun için alan adı yani domain sizde ise web1.hazirwebsiten.net ve web1.hazirwebsiten.net adreslerine yönlendirmiş olmanız gerekmektedir.

10- Aldığım hazır web sitesi tasarımını  başka bir tasarımla değiştirebilir miyim ?

Hayır, her bir hazır web sitesi kendisine özel tasarıma ve altyapı sahiptir. Tasarımlar arası geçiş yapılmaz. Domain lisansı üzerinden satış yapıldığı için bir tasarımı başka bir tasarım ile kullanmak mümkün değildir.

11 – Kendime ait hostingde /sunucuda kullanabilir miyim ?

İsterseniz kendinize ait sunucunuzda kullanabilirsiniz, yalnız biz güvenlik ve sitelerin güncel olarak tutulması amacı nedeni ile hazirwebsiten.net sunucularında barındırılmasını tavsiye ediyoruz. Kendi sunucunuzda barındırdığınızda 1 yıl süre ile destek ücretsizdir ondan sonraki yıllar desteğe ihtiyacınız olduğunda 150 TL destek ücreti alınacaktır.

12 – Satın Aldığım Hazır Web Site Paketinde İçerik Düzenliyor musunuz?

Satın aldığınız web site yazılım paketlerinde hazır web sistemlerin hangi firmadan alırsanız alın standart olarak içeriklerini sizin düzenlemeniz gerekir bunun için fiyatları uygun tutuyoruz. Dilerseniz hazır web sitesi içerik hizmet paketlerini birini seçerek ücretli olarak bizim tarafımızdan yapılır, hizmetlere göz atmak için tıklayınız..

 

BİLGİLENDİRME

Sorunlarınızın çözümünü Sık Sorulan Sorularda bulamadıysanız, Müşteri panelinizden destek (Ticket) bildirimi oluşturarak ilgili departmanı seçerek bildirim gönderebilirsiniz.